Naše životy s Wartburgy

Zachycujeme životní zkušenosti, příběhy a osudy lidí, pro které vozy Wartburg či IFA nepředstavovaly a nepředstavují jen auto, ale také kus života jejich rodiny.

Budete-li chtít se podělit také o svůj životní příběh, ať již delší nebo kratší, pošlete návrh textu s fotografiemi na adresu info@eisenacher.cz.

Rádi se postaráme o zveřejnění Vašeho příběhu.

CrazyJim: Wartburgy mého dědy a otce

Tento příběh doplněný o fotografie poskytl našim stránkám kolega, který si říká CrazyJim. Jeho rodinu vozy Wartburg provázely od konce padesátých let. Vše začalo vozem Wartburg 311 černé barvy, který vlastnictví jeho dědy. Právě on je také na fotografiích zachycen jako pečující majitel na svou dobu pokrokového automobilu.

Milan Lämlein: Narodil jsem se do dvoutaktní rodiny

Narodil jsem se do dvoutaktní rodiny, tak začíná svůj příspěvek kolega Milan Lämlein. Jeho otec již před válkou postupně soukromě vlastnil vozy Aero od 500 až po limusínu Aero 50, kterou má Milan dodnes. Sám si na počátku 60. let koupil hodně ojetý Wartburg 311 / 900 z roku 1957 a tak započala dlouhá řada těchto vozů, které má Milan až do dneška.

Zdeněk Slíva: Wartburg přibyl do rodiny tři roky po mně

Jak kolega Zdeněk Slíva píše ve svém příběhu, Wartburg 311/1000 přibyl do jejich rodiny tři roky po jeho narození. Jeho tatínek, jako automechanik, navíc zaškolený přímo v Eisenachu, si zakoupil nabouraný vůz a opravil si ho.